• My Account

Kahramanmaraş'ın Yeni Kahramanları

Kahramanmaraş'ın Yeni Kahramanları

KAHRAMANMARAŞ’IN YENİ KAHRAMANLARI
06 Şubat’ta medyana gelen ve “Asrın Felâketi” olarak nitelendirilen depremlerden etkilenen Kahramanmaraş’ta yeni kahramanlar iş başındaydı. Takriben 80 gün boyunca bölgede büyük hizmetlerde bulunan Bayrampaşa Müftülüğü ve Müftülüğe bağlı İLKSEÇ Vakfı Kocatepe Kur’ân Kursu öğreticileri, öğrencileri ve mezunları, ilk günden bu yana büyük fedakârlıklara ve hizmetlere imza attılar. Her gün üç öğün sıcak yemek ikramında bulunan aşevinden çadırlara, giyimden sağlık ve hijyen ürünlerine, çocuklara yönelik aktivitelerden berber hizmetlerine kadar birçok kategoride bölgeye hizmet götüren Bayrampaşa Müftülüğü İLKSEÇ Vakfı Kocatepe Kur’ân Kursu, depremzede kardeşlerimize manevi açıdan da destek verdi.
Bayrampaşa İlçe Müftüsü Recep EREN ve Onikişubat İlçe Müftüsü Süleyman YAVUZ Hocaefendilerin ortaklaşa çalışması neticesinde açılan 4-6 yaş gurubu Kur’ân Kurslarında evlatlarımıza Kur’ân, Siyer ve Ahlâk dersleri verildi. Öte yandan drama gösterileri, anaokulu etkinlikleri ve çocuk oyun çadırlarıyla da 4-6 yaş gurubu çocuklar için çeşitli aktiviteler düzenlendi.
Bayrampaşa Müftülüğü İLKSEÇ Vakfı Kocatepe Kur’ân Kursu Öğreticisi Kemal Eftal KABAOĞLU Hocaefendi’nin koordinesinde yürütülen ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Avşar Kampüsünde bulunan MASİM AVM’de açılan kurslarda eğitim alan yaklaşık Elli yavrumuz Kur’ân’a geçti. Oluşturulan beş sınıf içerisinde 75 öğrenci Elif ba, Kur’ân-ı Kerîm, sûre ve hadîs ezberi, Âdâb ve Siyer dersleri aldılar. Hali hazırda hafızlık yapan çocuklarımız ise yine Bayrampaşa Müftülüğü Kocatepe Kur’ân Kursu hocalarının nezaretinde hafızlık eğitimlerine devam ettiler. Ayrıca Kocatepe Kur’ân Kursu’ndan mezun olan ve sonrasında İmam Hatip ve Müezzin Kayyum olmaya hak kazanan ve tayinlerini bekleyen altı kardeşimiz de Ramazân-ı Şerîf boyunca bölgedeki depremzede kardeşlerimize mukabele, teravih ve hatimli teravih hizmetleri verdiler.
Ramazan Bayramı sabahı gerçekleşen ve koordinesini İLKSEÇ Vakfı Kocatepe Kur’ân Kursu Öğreticisi Kemal Eftal KABAOĞLU Hocaefendi’nin yaptığı Kur’ân Kursu Kapanış Programında, kurslara katılan çocuklara çeşitli hediyeler verildi. Yerel halkın yoğun ilgi gösterdiği programa Samsun Valisi Doç.Dr.Zülkif DAĞLI’da teşrif etti.
Depremzede kardeşlerimizce sevilen ve “Kahramanmaraş’ın yeni kahramanları” olarak kabul gören İLKSEÇ Vakfı yardım ekibi ve Bayrampaşa Müftülüğü Kocatepe Kur’ân Kursu çalışanları, helâlleşmelerin ve hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından bölgeden ayrıldı.

www.ilksecvakfi.org – 0850 303 20 71

Share

Photos